خرید کمپرسور اسکرو با قیمت مناسب

کمپرسور اسکرو روغنی

قبل از خرید کمپرسور اسکرو باید بررسی کنید دستگاه ها و ماشین آلاتی که در مجموعه دارید به چه حجم و فشار هوای فشرده نیاز دارند ؟

 

اگر به هوای فشرده ( دبی ) بیش از 1000 لیتر بر دقیقه نیاز داشته باشید بهترین گزینه انتخابی شما کمپرسور اسکرو است از ویژگی منحصر به فرد این کمپرسور می توان به کارکرد مداوم بدون افت فشار و کم صدا بودن آن اشاره کرد.

سیستم کنترل هوشمند plc این دستگاه کمپرسور به شما اطلاعات بسیار خوبی در زمینه زمان سرویس، میزان فشار و دما و حجم هوای فشرده و همچنین خطاهایی که ممکن است دستگاه با آن مواجه شود را نشان می دهد .

 

خرید کمپرسور اسکرو با قیمت مناسب - کمپرسورسازان

5 نکته ای که قبل از خرید کمپرسور اسکرو  باید بدانید

 

1- قبل از خرید کمپرسور اسکرو، اطلاعاتی درباره شرکتهای کمپرسورسازی بدست بیاورید و مطمئن ترین و مورد اعتمادترین شرکت را انتخاب کنید.

 

در اینجا چند نکته را می گویم که کمک خوبی به شما می کند تا با خیال آسوده شرکت مورد اطمینان را شناسایی کنید . به طور کلی و خیلی خلاصه بخواهم توضیح بدهم اینکه در حال حاظر بیشتر شرکتهایی که در ایران کمپرسور هوای فشرده ( پیستونی و یا اسکرو ) تولید می کنند از قطعات یکسان و مشابهی استفاده می کنند و کمپرسور را مونتاژ می کنند.

 

اما نکته خیلی ظریفی در شرکتهای تولید کننده هست اینکه آیا امکانات لازم از قبیل نیروی انسانی کافی، دانش و توان مالی کافی برای ارایه گارانتی، خدمات پس از فروش و انجام تعهدات را دارند یا خیر ؟

 

به همین جهت پیشنهاد می کنم در صورت امکان از نزدیک از شرکت فروشنده بازدید کنید در غیر اینصورت از شرکت تولیدکننده کمپرسور هوا بخواهید فیلم کاملی از داخل و بیرون دستگاه برای شما ارسال کند .

 

از این طریق می توانید مطمئن شوید که آیا پیش فاکتور دریافتی با مشخصات واقعی دستگاه سازگار هست یا خیر ؟

 

 

2- در بسیاری از مواقع دیده شده است که دو کمپرسور اسکرو با قطعات مشابه، طول عمر و عملکرد متفاوتی دارند و حال اینکه چرا ؟

 

به این خاطر که کیفیت مونتاژ شرکت ها کاملا متفاوت است، به طور مثال ممکن است دو کمپرسور 37 کیلووات که هر دو دارای هواساز یکسان روتورکمپ مدل ایو 9 و الکتروموتور موتوژن باشند  ،اما وقتی کنار هم روشن می شوند  لرزش و دمای کاری کاملا متفاوت داشته باشند که به دلیل نوع مونتاژ و مسائل مربوط به شاسی و طراحی میباشد.

 

 

3- فولی های الکتروموتور  و ایرند حتما باید بالانس شده باشند ، قبل از تحویل دستگاه از خریدار حتما این مورد را چک کنید.

 

4- قطعات الکتریکی تابلو برق باید متناسب با قدرت الکتروموتور در نظر گرفته شوند

 

5- شاسی کمپرسور و تمام محل های نصب پیچ و اتصالات حتما باید با خم و برش لیزر ایجاد شده باشند

 

کمپرسور اسکرو اویل اینجکت - کمپرسورسازان

 

کمپرسور اسکرو با روغن

 

کمپرسورهای اسکرو که با روغن کار می کنند به کمپرسورهای اویل اینجکت  Oil Inject معروف هستند . ساختار کمپرسور اسکرو به صورتی است که از قطعات متحرک زیادی تشکیل شده است به همین علت برای جلوگیری از اصطکاک و حرارت زیاد و روان کاری بیزینگ ها و روتورها ( داخل واحد ایرند )، روغن به همراه هوای محیط وارد هواساز می شود پس از خارج شدن این مخلوط از کمپرسور، به وسیله سپراتور، روغن از هوا جدا سازی می گردد و در نهایت بعد از تصفیه و خنک کاری در رادیاتور، روغن مجددا به کمپرسور باز می گردد.

روغن موجب افزایش راندمان و فشار در کمپرسور می شود و همچنین به دلیل درجه حرارت کاری پایین در کمپرسور های اویل اینجکت عمر قطعات کمپرسور به مراتب بیشتر است.

 

 

 قیمت کمپرسور اسکرو

 

قیمت کمپرسور اسکرو به عواملی نظیر قطعات به کار گرفته شده، کیفیت و برند دستگاه دارد. کوچکترین دستگاه 5/7 کیلووات بوده و با ظرفیت حدود ۱2۰۰ لیتر می‌باشد .

متاسفانه مشاهده شده بعضا برخی از شرکت های سازنده از ایرندها و الکتروموتورهای کوچک‌تر از این میزان استاندارد برای کمپرسور اسکرو استفاده می کنند و فقط با تعویض قطر فولی‌ها به میزان هوادهی مورد نظر می‌رسند. مشکل این کار این است که با توجه به زیاد بودن دور الکتروموتور و ایرند به شدت به این دو قطعه مهم در کمپرسور فشار آورده و طول عمر کمپرسور را به شدت کاهش می‌دهند.

 عوامل موثر بر قیمت کمپرسور اسکرو در بازار ایران

 

از انجایی تا کنون کشور ایران به تکنولوژی ساخت ایرند ( واحد هواساز ) کمپرسور اسکرو و همچنین دیگر قطعات مهم به کار رفته در کمپرسور با کیفیت قابل قبول و استاندارد دست نیافته مجبور هست از دیگر کشورها نظیر آلمان و ایتالیا و چین قطعات را وارد کند که اصلی ترین فاکتور نرخ ارز و وجود تحریم ها است . به همین دلیل شاهد نوسانات قیمت بسیار هستیم.

 

بخش بزرگ قیمت لوازم مربوط به ایرند ( واحد هواساز) و الکتروموتور کمپرسور می باشد. ایرند های رایج در ایران عبارتند از روتورکمپ ROTORCOMP آلمان ، ارزن  AERZENآلمان ، وندل WENDEL ساخت ترکیه و TERMOMECCANICA ساخت کشور ایتالیا است.

 

ایرند روتورکمپ رایج ترین و محبوب ترین ایرند در ایران می باشد. زیرا علاوه بر کیفیت خوب و سابقه طولانی که در واردات به ایران دارد. هم گستردگی و فراوانی بیشتری نسبت بقیه ایرند ها دارد هم به دلیل واردات گسترده و تعداد وارد کننده زیاد از لحاظ قیمتی کاملا رقابتی بوده و با پایین ترین حاشیه سود بازرگانی در ایران توزیع می شود.

 

 انواع کمپرسور اسکرو

 انواع برند کمپرسور اسکرو کدام است؟

 

ROTORCOMP روتورکمپ

TERMOMECANICA ترمومکانیکا
FINI فینی
AERZEN ارزن

 

 

 قیمت کمپرسور اسکرو دست دوم

 

در حالت معمول قیمت کمپرسورهای اسکرو دست دوم حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد قیمت دستگاه‌های نو می‌باشد که از ظرفیت ۱2۰۰ لیتر شروع می‌شود. برای اطلاع از قیمت‌های به روز محصولات با کارشناسان شرکت کمپرسورسازان تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های مجموعه بهره بگیرید.

 

 

خرید کمپرسور اسکرو دست دوم

 

کمپرسور اسکرو نو طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به کمپرسور اسکرو دست دوم دارد، کمپرسور اسکرو دست دوم را زمانی پیشنهاد می کنیم که شما نیاز به استفاده کوتاه مدت از کمپرسور اسکرو داشته باشید. به طور مثال پروژه ای دارید که چند ماه یا نهایت یکسال زمان بر است.

و یا اینکه در حال حاظر بودجه کافی برای تامین کمپرسور اسکرو نو ندارید شما می توانید کمپرسور اسکرو دست دوم خریداری کنید و به شرکت کمپرسورسازی مطمئنی دستگاه خود را برای اورهال و سرویس بدهید البته با گارانتی واقعی .

امروزه به علت تورم نرخ ارز و تحریم ها خرید کمپرسور اسکرو دست دوم کاملا منطقی است .

 

 

 انواع برند کمپرسور اسکرو دست دوم کدام است؟

 

بهتر است که قبل از خرید اسکرو دست دوم انواع آن را بشناسید تا با آگاهی کامل دستگاهی را انتخاب کنید که فشار و ظرفیت مد نظر شما را داشته باشد. قطعا در صورت توجه نکردن به این نکته هزینه شما به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

 

کمپرسور اسکرو از سه بخش اصلی مخزن، هواساز و الکترو موتور تشکیل شده است که حتما هنگام خرید پمپ باد اسکرو دست دوم باید از سالم بودن آن مطمئن شوید.

 

برای اطمینان از سالم بودن ایرند ( هواساز ) دستگاه کمپرسور اسکرو مورد نظر را روشن کنید و توجه داشته باشید که اگر از فشار ۰ تا ۹ بیشتر از ۸ تا ۹ دقیقه طول بکشد، پس یعنی واحد هواساز مشکل دارد و عملکرد درستی ندارد. یا اینکه ایرادی در سیستم وجود دارد و باید برسی دقیقتری انجام شود.

 

برای چک کردن سالم بودن الکترو موتور کمپرسور اسکرو دست دوم همانند روش قبل کمپرسور را روشن کنید، هنگامی که مخزن دستگاه به طور کامل پر شد، دست خود را بر روی الکترو موتور قرار دهید تا شدت گرمای آن را حس کنید.

 

اگر دمای الکترو موتور خیلی بالا باشد به این معنی است که الکترو موتور دستگاه اسکرو سالم نیست. روش دیگری که می‌توانید به منظور سالم بودن الکترو موتور به کار گیرید این است که درب جعبه برق الکترو موتور را بردارید و سربندی سیم پیچ‌ ها را بررسی کنید که قبلا دستکاری شده‌اند یا فابریک هستند.(این موارد ساده ترین راهکار ها هستند اما بهتر است از یک متخصص درخواست کنید تا کمپرسور را قبل از خرید مورد برسی و کارشناسی قرار دهد)

 

مورد اخر بررسی مخزن کمپرسور اسکرو است همانطور که میدانید با گذشت زمان در کف مخزن آب جمع می‌شود، پس برای سالم بودن مخزن به طور کامل مخزن را بررسی کنید که زنگ نزده باشد زیرا بعدا دچار مشکل خواهید شد.

 

کمپرسور اسکرو نیاز به مخزن هوای فشرده جداگانه ای دارد که اصولا از سایز 1000 لیتر به بالا مخازن با رنگ کوره ای و جوش زیر پودری استفاده می شود . مخازن با دریچه منهول و هندهول و یا بدون دریچه قابل سفارش هستند .

 

 اجزای داخلی کمپرسور اسکرو

اجزای تشکیل دهنده کمپرسور اسکرو کدام است؟

 

هواساز (Airend)

آنلودر

الکتروموتور

رادیاتور

فن خنک کننده رادیاتور

مخزن سپراتور

فیلتر سپراتور

فیلتر روغن

Plcو تابلو برق

نحوه عملکرد کمپرسور اسکرو

 

در این قسمت به بررسی نحوه عملکرد مهمترین احزای کمپرسور اسکرو می پردازیم .

 

 اجزای تشکیل دهنده کمپرسور اسکرو

ایرند ( واحد هواساز ) AIREND

 

هوای محیط از طریق واحد هواساز ( ایرند ) مکش می شود و توسط مارپیچ هایی که درون واحد هواساز هست کاملا فشرده می شوند همانطور که گفته بودیم کمپرسور اسکرو اویل اینجکت بوده بنابراین روغن به این قسمت یعنی ایرند تزریق می شود .

روغن باعث خنک کاری و آب بندی و پر کردن فضای خالی میان مارپیچ ها می شود .

 

 راهنمای خرید و قیمت کمپرسور اسکرو

آنلودر Unloader

 

این شیر کنترل ورود و یا عدم ورد هوا به داخل هواساز را به عهده دارد. زمانی که فشار داخل مخزن هنوز به حد مناسب و تعیین شده نرسیده است ، این شیر مسیر ورود هوا به داخل Airend  را باز می کند تا هواساز فراینده فشرده سازی را انجام دهد. زمانی که فشار به حد تعیین شده رسید، این شیر بسته می شود و عمل مکش هوا به درون هواساز متوقف می شود.

 

 قیمت کمپرسور اسکرو

فیلتر هوا کمپرسور اسکرو

 

هوای محیط دارای آلودگی و ذرات ناخالص و گرد و غبار هست به همین منظور قبل از مکش شدن به ایرند از فیلتر هوا عبور می کند تا این ذرات کاملا گرفته شود و هوای پاکی وارد ایرند شود . ذرات گرد و غبار سبب بروز آسیب های جدی به واحد هواساز می شود.

 

 

     مخزن سپراتور

 

مخزن سپراتور وظیفه جدا کردن روغن از هوا را دارد . به زبان ساده پروسه جداسازی روغن از هوا توسط مخزن سپراتور همانند ماشین لباس شویی بر اثر نیروی گریز از مرکز از هوا جدا می شود. این روغن در انتهای مخزن سپراتور انباشته می شود و دوباره به هواساز بر می گردد. سپس هوا به منظور خنک شدن از رادیاتور عبور می کند .

 

اشنایی با کمپرسور اسکرو

  

  رادیاتور کمپرسور اسکرو

 

رادیاتور نقش بسیار مهم و اساسی در کمپرسور دارد و وظیفه آن خنک کردن هوا و روغن است. رادیاتور دارای دو محفظه جداگانه برای خنک کاری روغن و هوا است. که بخش بزرگ آن برای خنک کاری روغن و محفظه کوچکتر آن جهت خنک کاری هوا است.

 

در فرایند فشرده سازی در کمپرسور اسکرو دمای هوای تولید شده بسیار گرم است ( حدود 80 درجه ) به همین دلیل باید قبل از خروج از دستگاه اسکرو وارد رادیاتور بشود تا خنک شود.

 

جنس رادیاتور از آلومینیوم است و باید از رادیاتور هم مراقبت کرد چون بر اثر کارکرد کمپرسور به مرور زمان مقدار رسوبات پس پره های آن جمع می شود و باعث کثیفی رادیاتور می شود که باعث اختلال در عملکرد رادیاتور می شود.

 

نکته بسیار مهم اندازه و توان رادیاتور می باشد توان رادیاتور باید از توان الکتروموتور بالاتر باشد و یا با ضخامت بیشتر.

 

و همچنین باید از فن موتور سنگین ( وات بالا ) استفاده شود چون وقتی فن قوی باشد کمک می کند به رادیاتور تا هوا و روغن زودتر خنک شود.

 

 راهنمای خرید و قیمت کمپرسور اسکرو

تسمه کمپرسور اسکرو

 

در کمپرسور اسکرو تسمه باید AX و شیار دار باشد، تسمه های معمولی برای اسکرو مناسب نیست.

 

 

تفاوت بین تسمه شیار دار و بدون شیار ( صاف )

 

در تسمه های شیاردار، این شیار باعث می شود که اصطحکاک تسمه با فولی کمتر شود و از داغ شدن تسمه جلوگیری به عمل بیاید.

تسمه های معمولی برای اسکرو اصلا و اصلا خوب نیست چون خیلی سریع خراب می شود و همینطور گرمایی که بر اثر اصطکاک تولید می کند گرما را به فولی های هواساز و الکتروموتور انتقال می دهد و باعث آسیب به فولی می شود.

عدم هم راستا بودن فولی ها باعث خراب شدن و از جا در آمدن تسمه می شود.

 

 

چطور بدانیم که فولی ها هم راستا هستند یا خیر ؟

 

کافیه یک پروفیل فلزی یا یک خط کش کاملا صاف را روی یک سطح فولی قرار بدهیم در این حالت کاملا مشخص می شود که هم راستا هستند یا خیر.

 

سفت وشل بودن تسمه در عملکرد کمپرسور اختلال بوجود میاورد. اگر تسمه بیش از حد سفت باشد به بلبرینگ های الکتروموتور و واحد هواساز آسیب می زند.

 

اگر تسمه بیش از حد شل باشد به طور کامل دوران الکتروموتور به هواساز انتقال پیدا نمی کند و باعث صدای غیر متعارف می شود.

 

و همچنین باعث می شود خود تسمه داغ بشود و ترک بخورد. تسمه بایستی به اندازه ای سفت باشد که وقتی با انگشت روی آن فشار می دهیمبیشتر از یک سانت جای بازی نداشته باشد.

 

 

شیر یکطرفه

 

وظیفه شیر یکطرفه انتقال هوا از هواساز کمپرسور به مخزن است.

 

مکانیزم این شیر طوری است که اجازه نمی دهد هوای داخل مخزن به درون هواساز برگردد. داخل این شیر یک لاستیک به همراه فنر وجود دارد.

 

زمانیکه هواساز کار می کندهوای فشرده، لاستیک فنر را به عقب می کشد و هل می دهد و دریچه ورود هوای مخزن باز می شود.

 

و بالعکس زمانی که تولید هوا متوقف می شود، فنر باز شده و لاستیک دریچه هوا را می بنددو اجازه نمی دهد که هوا از مخزن به هواساز برگردد.

 

 

 روغن کمپرسور اسکرو

 

در اینجا می خواهیم به بررسی5  فاکتور مهمی که نشان دهنده کیفیت خوب روغن کمپرسور اسکرو است بپردازیم . کیفیت روغن کمپرسور اسکرو تاثیر به سزایی در سالم ماندن روتورها و هواساز کمپرسور دارد .

 

1-      در برابر شرایطی همچون، رطوبت، گرمای بیش از حد، اکسیداسیون و هوا مقابله کند.

2-      از آب بتوان آن را جدا کرد.

3-      از زنگ زده شدن کمپرسور اسکرو و قطعات داخلی آن نیز جلوگیری کند.

4-      در مقابل هوای فشرده مقاومت خوبی از خود نشان دهد و بتواند هوای اضافی را خارج کند.

5-      پارامترهای ویسکوزیته و سیالیت خود را در دمای پایین حفظ کند.

 

 

 بهترین کمپرسور اسکرو

 

در این قسمت دو سوال مطرح کردیم که با پاسخ دادن به آن می توانید بهترین کمپرسور اسکرو را انتخاب و خریداری کنید.

 

 

خرید کمپرسور باد اسکرو مناسب شماست اگر که …!

 

1-      مجموعه تولید شما متوسط یا بزرگ باشد.

2-      به هوای فشرده به صورت مداوم و پیوسته نیاز دارید.

3-      به هوای فشرده بیشتر از 1000 لیتر احتیاج داشته باشید.

 

 

خرید کمپرسور باد اسکرو مناسب شما نیست اگر که …!

 

1-      نیازی به هوای فشرده بصورت مداوم نداشته باشید.

2-      مجموعه تولیدی شما کوچک است .

3-      به حجم هوای فشرده کمتر از 1000 لیتر نیاز داشته باشید .

 

بهترین روش برای تشخیص حجم و فشار مناسب کمپرسور اسکرو

 

قبل از خرید کمپرسور اسکرو بهتر است به نحوی میزان حجم هوای فشرده و فشار کاری مورد نیاز تمام دشتگاه ها و ماشین آلاتی که در مجموعه دارید محاسبه کنید تا با خیال آسوده کمپرسور اسکرو با ظرفیت مناسبی را خریداری کنید.

 

بسیار شاهد این موضوع بودیم که در بسیاری از موارد افراد دقیقا نمی دانند چه کمپرسور برای انها مناسب است و این امر منجر به خرید یک کمپرسور بسیار بزرگ یا بسیار کوچک تر از نیاز آنها می شود.

 

 

احتمال زیاد شما به 3 دلیل قصد خرید کمپرسور اسکرو را دارید …

 

1-      این دستگاه اولین کمپرسور شما است.

2-      شما یک کمپرسور هوا دارید ولی جوابگوی نیاز شما نیست.

3-      این دستگاه جایگرینی برای کمپرسور باد اسکرو قدیمی و مستهلک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *