کمپرسور اسکرو دست دوم

6 نکته برای خرید کمپرسور اسکرو دست دوم

زمانی سراغ خرید کمپرسور اسکرو دست دوم می رویم که یا به لحاظ مالی دست مان باز نباشد یا بخواهیم مقداری در هزینه ها صرفه جویی کنیم.

پس مهم است که زمان خرید به اهداف مالی مان (یعنی صرفه جویی در هزینه ها) برسیم و نه اینکه متوجه شویم کلاه سرمان رفته است.

برای اینکه بتوانی کمپرسور اسکرو دست دومی بخری که واقعا ارزش خرید داشته باشد، باید یک سری اطلاعات داشته باشی تا کسی نتواند از شرایطی که داری سو استفاده کند و در آخر یک ضرر مالی سنگین روی دستت بگذارد.

 

چطور یک کمپرسور اسکرو دست دوم خوب پیدا کنیم

واقعیتی که بعید می دانم کسی درباره آن صحبت کند این است که خرید کمپرسور اسکرو دست دوم دقیقا شبیه خرید ماشین دست دوم است.

همان قدر که در خرید ماشین کارکرده احتمال دارد کسی سرت کلاه بگذارد، در خرید کمپرسور اسکرو دست دوم هم وجود دارد با این تفاوت که زمان خرید ماشین می توانی کارشناس ماشین با خودت سر قرار ببری اما برای کمپرسور این امکان وجود ندارد.

پس این مطلب قرار است نقش راهنما و کارشناس خرید کمپرسور اسکرو دست دوم را برایت ایفا کند.

زمان خرید باید به چند نکته توجه کنی تا از انتخاب و خریدت مطمئن شوی. می خواهم تمام این نکات را به ترتیب یاد بدهم.

 

نکته اول: قیمت کمپرسور اسکرو دست دوم باید چقدر باشد

درست است که هر کسی اختیار مالش را دارد و هر چقدر که دلش بخواهد می تواند روی آن قیمت بگذارد اما قیمت باید متناسب با کالا باشد.

قیمت کمپرسور اسکرو دست دوم باید حداقل نصف قیمت کمپرسور اسکرو نو باشد.

پس اگر کسی قصد داشت کمپرسور اسکرو دست دومش را بیشتر از این قیمت بدهد پیشنهاد می کنم از او خرید نکن. چون بیشتر از اینکه فکر فروش کمپرسور کارکرده اش باشد، به فکر سود کردن است.

 

نکته دوم: ظرفیت کمپرسور اسکرو دست دوم باید دقیقا متناسب با نیاز کاری ات باشد

قبل از هر چیزی باید به یاد داشته باشیم ما کمپرسور اسکرویی نیاز داریم که پاسخگوی نیاز کاری مان باشد.

تصور کن برای کارت نیاز به کمپرسور اسکرو 3600 لیتری داری اما فروشنده ای پیدا می شود که کمپرسور اسکرو 3000 لیتری دارد. سعی می کند با چرب زبانی بگوید که کیفیت کمپرسور من آنقدر خوب است که به راحتی می تواند پاسخگوی نیاز کاری ات باشد.

به دو دلیل می گویم هرگز از او خرید نکن:

  • دلیل اول: به سرعت این کمپرسور خراب می شود و هزینه تعمیر بسیار زیادی روی دستت می گذارد.
  • دلیل دوم: اگر فقط یک درصد خودش اینگونه از کمپرسور کار کشیده باشد، آن کمپرسور عملا اسقاطی محسوب می شود.

 

نکته سوم: چقدر کمپرسور اسکرو کار کرده است (طول عمرش چقدر است)

اولین سوالی که زمان خرید ماشین دست دوم پرسیده می شود، سوالی های مانند این هستند:

  • مدلش چنده؟
  • چندتا کارکرده؟
  • برای چه سالیه؟
  • و…

چرا؟ چون می دانیم هر چیزی طول عمری دارد و اگر عمر مفیدش را کرده باشد دیگر ارزش خرید ندارد. دقیقا این موضوع را زمان خرید کمپرسور اسکرو دست دوم باید مد نظر قرار دهیم.

عمر کمپرسور اسکرو تا 20 سال می تواند باشد اما عمر مفید و بی دردسر آن تا 10 سال است. (بعد از 10 سال اگر کیفیت خوبی داشته باشد نیاز به یک اورهال کلی دارد)

پس حتما در زمان خرید از فروشنده بپرس طول عمر دستگاه چقدر است.

اما یک مشکلی وجود دارد و آن مشکل این است که اگر فروشنده صداقت نداشته باشد کار سخت می شود. چرا که کمپرسور اسکرو مانند ماشین نیست که بتوان از روی کیلومتر شمار آن محاسبه کرد چقدر کار کرده است.

در این مرحله اگر به مشکل برخوردی و یا به صداقت فروشنده شک داشتی می توانی عکس و فیلم کمپرسور اسکرو را برای کارشناس ما ارسال کنی تا آنها با صبر و حوصله راهنمایی ات کنند.

 

ماجرایی که هفته پیش اتفاق افتاد:

کمپرسور اسکرو دست دوم

هفته پیش شخصی با شرکت تماس گرفت و گفت من در حال خرید یک کمپرسور اسکرو تماما آلمانی هستم. آیا این کمپرسور ارزش خرید دارد یا خیر.

ما از او خواستیم عکس و فیلم های کمپرسور را بفرستد.

بعد از دیدن عکس و فیلم ها متوجه شدیم علاوه بر اینکه کمپرسور اسمبل شده است (یعنی هر قطعه برای یک برند است) و قسمتی آلمانی، قسمتی انگلیسی، قسمتی چینی و قسمت ایرانی است! از او پرسیدیم طول عمر دستگاه را چقدر اعلام کردند؟

گفت 5 سال. و این در صورتی بود که بعضی از برندهای قطعات کمپرسور اسکرو مذکور حداقل 12 سال بود که وارد ایران نمی شدند.

از آنجایی که ارتباط نزدیک با وارد کنندگان قطعات کمپرسور داریم می دانیم چه برندی وارد ایران می شود و چه برندی عملا دیگر وارد ایران نمی شود.

یکی از مشکلات قدیمی بودن برند قطعات این است که اگر خراب شوند هیچ جایگزینی ندارند یعنی باید سفارشی وارد کشور شوند و برای این منظور باید هزینه سنگینی کرد.

 

نکته چهارم: ایرند(هواساز) و الکتروموتور را چک کن

حقیقت نانوشته این است که هیچکس کمپرسور اسکرو خوبش را نمی فروشد مگر اینکه یا شرکت ورشکسته شده باشد یا تغییر کاربری داده باشد.

در طول این سال ها دیده ایم عمدتا افرادی اقدام به فروش کمپرسور اسکرو دست دوم می کنند که کمپرسور شان حداقل یک مشکل اساسی داشته باشد.

بسیاری از مشکلات کمپرسور اسکرو را می توان برطرف و تعمیر کرد به جز زمانی که ایرند(هواساز) به مشکلات اساسی خورده باشد. حالا چه زمانی ایرند آسیب می بیند؟

در دو حالت این اتفاق می افتد:

  • حالت اول: الکتروموتور از ایرند قوی تر باشد.
  • حالت دوم: الکتروموتور و ایرند هم سایز باشند (مثلا هر دو 37 کیلووات باشند)

استاندارد کمپرسور اسکرو این است که ایرند(هواساز) از الکتروموتور قوی تر باشد تا مجبور نباشد با دور بالا کار کند. (کار کردن ایرند با دور بالا سبب خراب شدن زود هنگام آن می شود)

اگر درک این موضوع به لحاظ فنی کمی سخت است اجازه بده با یک مثال ساده آن را در ذهن جا بندازم.

تصور کن هر روز به مدت 10 سال بخواهی با دور موتور 7 و 8 ماشین رانندگی کنی. ماه های اول شاید به خوبی ماشین کار کند اما ماه های بعد را باید در تعمیرگاه به سر ببری.

 

نکته پنجم: علت فروش کمپرسور را بپرس

شاید این سوال به لحاظ فنی نتواند به ما کمک کند اما پاسخی که فروشنده می دهد می تواند خیلی چیزها را مشخص کند.

چون خوشبختانه دلایل فروش کمپرسور اسکرو دست دوم مانند دلایل فروش موبایل، خانه، ماشین نیست که فرد بتواند بگوید پول لازم است یا قصد دارد یک مدل جدید تر آن را بخرد.

 

نکته ششم: هزینه اولیه و هزینه ثانویه را محاسبه کن

این مورد را بهتر است با مثال ماشین شروع کنیم تا درک عمیق تری پیدا کنیم.

زمان خرید ماشین صفر کیلومتر یکبار همان اول هزینه می کنی و بعد تمام! اما زمانی که ماشین کارکرده می خری یکبار اول باید هزینه کنی و مقداری هم برای تعیرات احتمالی بعدی کنار بگذاری.

حالا اینجا باید محاسبه کنی در طول 10 سال اگر ماشین صفر کیلومتر بخرم هزینه بیشتر می شود یا ماشین کارکرده بخرم و مجبور شوم هر چند وقت یکبار هزینه تعمیراتش را بدهم.

خرید کمپرسور اسکرو دست دوم هم دقیقا شبیه ماشین است. باید محاسبه کنی ببینی در کدام حالت هزینه کمتری در طول 10 سال پرداخت می کنی.

اگر دلت با خرید کمپرسور اسکرو دست دوم نیست پیشنهاد می کنم یک تماس با ما بگیری (02146849629 – 09127161850) چون شرایط اقساطی را برای خرید کمپرسور اسکرو فراهم کردیم که تقریبا با همان مبلغی که می خواستی کمپرسور دست دوم بگیری، بتوانی یک کمپرسور اسکرو نو آلمانی تهیه کنی.

5/5 - (10 امتیاز)
کمپرسورسازان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *