راهنمای خرید کمپرسور اسکرو (بر اساس پیش فاکتور)

با خواندن این متن روش هایی را یاد می گیری که بهترین راهنمای خرید کمپرسور اسکرو برای شما خواهد بود این تکنیک ها خیلی ساده  بیان شده است و اصلا نیازی به اطلاعات تخصصی ندارد.

این تکنیک هایی که به شما خواهم گفت خیلی جالب هستند به طوری که می توانی تقریبا تا 75% فقط از روی پیش فاکتورهای تشخیص بدهی که از نظر کیفیت و قیمت کمپرسور اسکرو در چه سطحی هستند، پس با من همراه باش.

راهنمای خرید کمپرسور اسکرو

در مرحله اول طبیعتا باید از شرکت های سازنده کمپرسور اسکرو پیش فاکتورهایی تهیه کنی و همه آنها را کنار هم در مقابل خود قرار بدهی و بر اساس 5 نکته ای که در زیر آموزش می دهم آنها را بررسی کنی.

 

  1.مشخصات ایرند در پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو

 

اصولا اولین قطعه ای که در توضیحات پیش فاکتور نوشته می شود نام و مشخصات ایرند (واحد هواساز) کمپرسور اسکرو هست.

در پیش فاکتور به احتمال زیاد با این 3 برند ایرند مواجه شده اید:

 

ممکن است این سوال به ذهنتان برسد که واقعا کدام یک از این 3 برند کیفیت بهتری دارند؟

 

همانطور که در ویدیو توضیح دادم هر 3 برند کیفیت های خیلی خوبی دارند و تفاوت خاصی بین آنها نیست. اما برند روتورکمپ محبوبیت بیشتری دارد و وارد کننده گان توجه خاصی به این برند دارند. برای همین هم اگر دقت کرده باشید به احتمال 95 % از  پیش فاکتورهایی که تهیه کردید اسم این برند نوشته شده است.

حتما حتما ضمانت اصالت و پلاک اصلی بودن ایرند در پیش فاکتور قید شود و اما چرا ؟

 

فروش کمپرسور اسکرو با ایرند دست دوم؟!

در اینجا می خواهم ماجرای جالبی را برایتان بگویم: تقریبا دو سال پیش بود که از یک شرکتی با من تماس گرفتند که یک دستگاه کمپرسور اسکرو 3 متر مکعب داشتند که فقط 3 ماه کارکرده بود و در عین ناباوری دچار مشکل شده بود و از کار افتاده بود!

چیزی که خیلی باعث تعجب من شد این بود که :

وقتی کمپرسور اسکرو را دیدم از روی لوگوی که روی دستگاه بود متوجه شدم چه شرکتی آن را فروخته است و خیلی تعجب کردم و انتظار این را نداشتم که کمپرسور اسکرو که به طور عادی باید حداقل 10 الی 15 سال کار کند، در عرض فقط 3 ماه به تعمیر بیفتد.

در واحد تعمیرات کمپرسور اسکرو زمانیکه ایرند را بررسی می کردیم در کمال تعجب متوجه این موضوع شدیم که پلاکی که روی ایرند هست قبلا برداشته شده بوده و پلاک دیگری روی آن نصب کرده بودند!

واحد هواساز کمپرسور اسکرو را باز کردیم و از خط و خش هایی که روی ایرند افتاده بود متوجه شدیم که این هواساز حداقل 15 سال کارکرد بوده یعنی ایرند دست دو برای دستگاه کمپرسور باد اسکرو استفاده شده بود.

خب طبیعتا تشخیص اینکه ایرند نو استفاده شده یا دست دوم خیلی سخت و پیچیده است پس تنها راهی که هست اینکه از فروشنده بخواهید که پلاک اصلی بودن آن را برایتان ضمانت کند.

 

  2. مشخصات الکتروموتور در پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو

راهنمای خرید کمپرسور اسکرو

بعد از ایرند نوبت به بررسی الکتروموتور می رسد. طی سالها تجربه ای که داریم دو برند یعنی موتوژن و کاجیلی از بهترین الکتروموتورهای بازار هستند . تمام الکتروموتورهایی که در کمپرسورهای اسکرو استفاده می کنیم از این دو برند شناخته شده هستند.

 

چرا موتوژن و کاجیلی تا این اندازه خوب هستند؟

برای اینکه خودتان خیلی راحت متوجه کیفیت بالای این دو الکتروموتور شوید کافی هست که به تعمیرگاه های الکتروموتور سری بزنید در آن جا می بینید که الکتروموتورها با برندهای مختلفی برای تعمیر هستند و در بین آنها موتوژن و کاجیلی به ندرت دیده می شود.

البته منظورم این نیست که سایر الکتروموتورها خوب نیستند اما این دو برند، بهترین هستند.

 

  3.مشخصات رادیاتور در پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو

راهنمای خرید کمپرسور اسکرو

یک روش ساده می خواهم بگویم که به راحتی بتوانی خوب بودن یا نبودن رادیاتور را تشخیص بدهی.

همیشه توان رادیاتور باید بزرگتر و بیشتر از توان الکتروموتور باشد. بطور مثال برای الکتروموتور 11 کیلووات باید از یک رادیاتور 22 کیلووات استفاده شود. حالا چرا؟

چون اگر توان رادیاتور با توان الکتروموتور یکسان باشد، سیستم خنک کننده کمپرسور اسکرو خیلی مویی کار خواهد کرد.(هر آن امکان دارد overheat شود و از کار بیفتد) به همین دلیل حتما می بایستی توان رادیاتور بیشتر از الکتروموتور باشد.

 

  4.مشخصات فن در پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو

راهنمای خرید کمپرسور اسکرو

حتما دقت کنید در پیش فاکتور نوشته شده باشد که از فن دمنده موتور سنگین استفاده شده است. اگر از فن موتور سبک استفاده شده باشد نمی تواند با قدرت وظیفه خنک کاری رادیاتور را انجام دهد

چون دو نوع فن وجود دارد. یکی موتور سبک است و دیگری موتور سنگین. فنی که باید روی کمپرسور اسکرو تان نصب شود باید حتما موتور سنگین باشد تا بتواند با قدرت وظیفه خنک کاری رایاتور را انجام دهد و کمپرسور اسکرو مدام داغ می کند.

 

   5.مشخصات مخزن سپراتور در پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو

مخزن سپراتور باید بزرگ باشد و این موضوع باید در پیش فاکتور ذکر شده باشد. اما چرا؟

اگر مخزن سپراتور کوچک باشد و به اندازی کافی بزرگ نباشد، روغن و  هوا بصورت کامل نمی توانند از همدیگر جدا شوند در نتیجه مقدار بیشتری هوای دارای روغن وارد فیلتر سپراتور می شود و طول عمر آن را کم می کند.

البته تفاوتی ندارد از یک مخزن سپراتور بزرگ استفاده کنیم یا دو مخزن سپراتور معمولی پلکانی، در هر صورت حجم و ظرفیت نهایی باید بقدری بزرگ باشد که بتواند این فراید را بدرستی انجام دهد.

 

  6.مشخصات تابلو برق در پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو

Hyundai (هیوندا) و LS (ال اس ) دو برند شناخته شده برای تابلو برق ها هستند و اما نکته ظریفی می خواهم به شما بگویم اگر دقت کرده باشید در پیش فاکتور تابلو برق را یا به تنهایی LS می زنند و یا به تنهایی Hyundai که خب در این جا به ظاهر تصمیم گیری راحت است ولی در بعضی از پیش فاکتورها برای مبهم شدن اینطور می نویسند LS / Hyundai .

به طور کلی از نظر کیفیت LS خیلی بهتر از Hyundai هست طبیعتا قیمت بیشتری هم دارد اما حتما بخواهید از فروشنده اصل بودن LS را در پیش فاکتور ذکر کند چون تقلبی آن هم در بازار هست.

 

چرا نباید در پیش فاکتور تابلو برق را به صورت LS / Hyundai نوشت ؟

به علت اینکه قیمت LS اصل را می نویسند ولی از تابلو برق Hyundai که قیمت پایین تری دارد در ساخت کمپرسور اسکرو استفاده می کنند.

دقت کنید که حتما ضمانت اصالت LS تابلو برق کره ای در پیش فاکتور قید شود.

 

  7.گارانتی دو ساله و خدمات پس از فروش مادام العمر

مجموعه کمپرسورسازان به لحاظ اینکه واحد تعمیرات تخصصی کمپرسورهای اسکرو تمام برندها آمریکایی، آلمانی، ایتالیایی …را دارد خدمات صفر تا صد تعمیرات و سرویس و اورهال کمپرسورهای اسکرو را ارائه می دهد به همین جهت هم کمپرسورهای اسکرو این مجموعه خدمات پس از فروش مادام العمر دارند.

 

کلام پایانی:

با همدیگر همانطور که هم در فیلم مشاهده کردیم و هم آنچه در متن مطالعه کردیم متوجه شدیم که چطور می توانیم از روی پیش فاکتور خرید کمپرسور اسکرو تا حد بسیار زیادی متوجه کیفیت و قیمت کمپرسور شویم. اما در پایان اگر هر سوالی در ذهن داشتید یا نیاز به مشاوره تخصصی داشتید می توانید با کارشناسان ما (02146849629 – 09127161850) با شماره در تماس باشید تا با صبر و حوصله راهنمایی تان کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *