روغن مناسب کمپرسور پیستونی و اسکرو

روغن کمپرسور اسکرو

قطعات مکانیکی زیادی در ساخت کمپرسورهای صنعتی از جمله کمپرسور پیستونی و اسکرو استفاده شده است که با سرعت بسیار زیادی با یکدیگر کار می کنند.این سرعت بالا و اصطکاک بین قطعات مختلف باعث میشود کمپرسور به سرعت داغ شود و قطعات ان دچار خوردگی شود.

در کمپرسورهای روغنی یا اویل اینجکت، از روغن به منظور خنک کاری هوای فشرده، روانکاری روتورها و پوسته و همچنین جلوگیری از برگشت فشار استفاده می‌شود.

 

5 ویژگی مهم روغن کمپرسور اسکرو

برای فشرده سازی هوا ، روتورهایی که بصورت مارپیچ درون محفظه ایرند ( واحد هواساز ) هستند با سرعت زیادی به چرخش در می آیند که این حرکت سریع تولید گرمای زیادی می کند برای جلوگیری از آسیب و افزایش طول عمر دستگاه ، از روغن استفاده میکنیم .

1-جذب گرما: روغن کمپرسور اسکرو، گرمای تولید شده از هوای فشرده را جذب می کند و در نتیجه، کمپرسور را در دمای خنک تری نگه می دارد.

2-مقاومت در برابر اکسیداسیون: روغن کمپرسور، حاوی مواد افزودنی است که فرآیند اکسیداسیون و تشکیل اسید را به تاخیر می اندازد.

3-افزایش طول عمر دستگاه و قطعات کمپرسور: افزودنی های موجود در روغن کمپرسور، نه تنها طول عمر روان کننده را افزایش می دهد، بلکه از اجزای دستگاه، در حالت کار کردن، محافظت می کند و روان کننده را با شرایط مختلف عملکردی، سازگار می سازد.

4-ویسکوزیته مناسب حتی در دماهای سرد: اگرچه برخی از روغن ها پس از کاهش دما، کارایی خود را از دست می دهند، روغن کمپرسور هوا، ویسکوزیته خود را حتی زمانی که در حالت سرد است، حفظ می کند.

5-خاصیت ضد کف: زمانی که حباب های بزرگ هوا به سمت بالای سطح روغن می روند، کف تولید می شود. این فرآیند، اکسیداسیون را افزایش می دهد، زیرا سطح روغن را بیشتر در معرض اکسیژن قرار می دهد. بدون افزودنی های ضد کف، جداکننده های روغن توسط فوم (کف) اشباع شده و طول عمر کمپرسور کاهش می یابد. این پدیده به این دلیل است که جداکننده های روغن در حالت اشباع، یک افت فشار ایجاد می کنند که منجر به مصرف انرژی بیشتر می شود.

 

وظیفه روغن در کمپرسور پیستونی چیست ؟

وقتی میل لنگ می چرخد، روغن به داخل آن فرو می رود در نتیجه چرخش بالا رفته و روغن به جداره داخلی سیلندر برخورد می کند این کار مانند قاشقک صورت می گیرد و روغن به بخش پین پیستون و رینگ ها نیز متصل می شود.

خود میل لنگ و یاتاقان ها اغلب در داخل روغن می چرخند. به این ترتیب کمپرسورهای پیستونی روغن کاری می شوند. تراکم هوا و اصطکاک قطعات سبب می شود که دمای سیستم بالا رود و قطعات کمپرسور باد پیستونی گرم می شود.

 

 انواع روغن کمپرسور اسکرو

روغن مناسب برای کمپرسور اسکرو چیست ؟

روغن با گرید های مختلفی هست 48 – 68 – 100 …. روغن VDL68 مناسب برای کمپرسور اسکرو هست بخاطر اینکه روغن دارای 68 vdl ماده انتی فوم یا ضد کف میباشد و دقت کنید به هیچ عنوان از روغن هیدرولیک 68 استفاده نشود

روغن هیدرولیک به هیچ عنوان مناسب نیست گاها دیده شده حالت چسبندگی بین روتورها بوجود می اورد و باعث خرابی ایرند می شود و متحمل هزینه زیادی برای تعمیر ایرند می شوید از طرف دیگر چون روغن هیدرولیک دارای انتی فوم نیست وجود کف در روغن باعث از کار افتادن زود هنگام فیلتر سپراتور میشود و روغن وارد خطوط می شود .

 

روغن مناسب برای کمپرسور پیستونی چیست ؟

بهترین روغن برای کمپرسورپیستونی VDL100 است. این مدل برای رطوبت کمپرسور باد پیستونی بهینه شده اند و خاصیت روانکاری مناسبی ی دارند.

 

 زمان مناسب برای تعویض روغن کمپرسور اسکرو ؟

روغن طول عمر مشخصی دارد و بعد از ان خاصیت روانکاری و گرمایی خود را از دست می دهد. هنگامی که سیلندر یا هواساز هوا را به داخل میکشد. همراه هوا مقداری خاک و ذرات الوده نیز وارد میشود که باعث میشود روغن در بلند مدت دیگر مناسب کمپرسور نباشد.

تعداد دفعاتی که باید روغن کمپسور هوا را باید تعویض کرد به کمپرسور هوا که از آن استفاده می کنید بستگی دارد زیرا زمان پس از تعویض روغن از کمپرسور به کمپرسور متفاوت است. بعضی از کمپرسورهای هوا نیاز به تعویض روغن بیشتر از بقیه دارند. کتابچه راهنمای کاربر برای کمپرسور هوا می تواند بهترین راهنما در مورد تغییر روغن کمپرسور هوا باشد. در صورتی که هیچ اطلاعاتی در کتابچه راهنما پیدا نکردید، موارد زیر را به عنوان یک قانون کلی به خاطر بسپارید.

معمولا در کمپرسور های باد پیستونی هر شش ماه یکبار یاید روغن تعویض شود.کمپرسور های اسکرو نیز بعد از هر 1500 تا 2000 ساعت باید تعویض شود.

 

 روغن کمپرسور بهران

 نحوه تعویض روغن کمپرسور اسکرو

  1.  شیر مکش و رانش هوای داخل کمپرسور اسکرو را ببندید و کمی صبر کنید تا هوا کاملا تخلیه شود.
  2.  پس از تخلیه کامل هوا، درب تخلیه روغن را که در پایین ترین قسمت کمپرسور اسکرو قرار دارد را باز کنید و روغن قبلی را در یک ظرف تخلیه کنید .
  3. بوسیله یک قیف سعی کنید روغن کمپرسور اسکرو را به میزان استاندارد که اصولا روی شیشه نمایشگر است بریزید.
  4. تمام مغزی هایی که باز کردید را بسته.
  5. درب پوش را بسته شیرهای کمپرسور را باز می کنیم و پس از تست درب پوش هایی که باز کردیم سیستم آماده روشن شدن می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *