بهترین رطوبت گیر کمپرسور باد چه مشخصاتی دارد؟

زمانی که شما دستگاه کمپرسور باد خریداری می کنید به احتمال بسیار زیاد نیاز به یک رطوبت گیر صنعتی خواهید داشت.

به این دلیل که رطوبت موجود در هوای فشرده ممکن است به دستگاه ها و ماشین آلاتی که دارید آسیب برساند.

در زمان خرید رطوبت گیر کمپرسور باد قطعا این مسئله مهم است که بدانید رطوبت گیری که تهیه می کنید تا چه اندازه می تواند رطوبت را حذف کند؟ 20 درصد ،80درصد یا 100% ؟

زمانی که می خواستم این مطلب را بنویسم بصورت اتفاقی چشمم به این کامنت در دیجی کالا افتاد. شخصی یک رطوبت گیر کمپرسور باد سفارش داده اما رطوبت گیر سفارش داده شده قادر به حذف کامل رطوبت نیست و این شخص را به دردسر انداخته است.

رطوبت گیر کمپرسور باد

همین موضوع باعث شد که بخواهم مطلبی برایتان بنویسم که انواع درایرها و رطوبت گیر کمپرسور باد را معرفی کنم و عملکرد آنها را توضیح می دهم تا با آگاهی کامل بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

مدل رطوبت گیر کمپرسور باد

  • تله آبگیر water trap
  • درایر تبریدی refrigerated dryer
  • درایر جذبی desiccant air dryer

 

رطوبت گیر کمپرسور باد مدل تله آبگیر

رطوبت گیر کمپرسور باد

تله آبگیر یا water trap  یک مدل از خشک کن های صنعتی هوای فشرده هستند این رطوبت گیر ها نمی توانند هوای کاملا خشکی را به شما بدهند بلکه تقریبا 80% رطوبت در هوا همچنان باقی می ماند. در صورتیکه نیاز به هوای خشک داشته باشید باید از رطوبت گیرهای دیگری استفاده کنید.

تله آبگیر تقریبا 20% رطوبت هوا را حذف می کند.

اگر در اینترنت جستجو کرده باشید احتمالا در بسیاری از فروشگاه های آنلالین از جمله دیجی کالا  دیده اید که تله آبگیر را به عنوان رطوبت گیر کمپرسور باد معرفی می کنند که صد در صد می تواند رطوبت از هوای فشرده حذف کند در حالیکه اصلا چنین چیزی صحت ندارد!

 

رطوبت گیر کمپرسور باد مدل درایر تبریدی

رطوبت گیر کمپرسور باد

درایر تبریدی refrigerated dryer از دیگر رطوبت گیرهای کمپرسور هوا محسوب می شوند که نسبت به تله آبگیر می توانند درصد بیشتری از رطوبت را از هوای فشرده حذف کند تقریبا 95% آن هم اگر نقطه شبنم 3 درجه سانتی گراد داشته باشد.

چرا تاکید می کنم نقطه شبنم 3 چون در بعضی از درایرهای تبریدی نقطه شبنم 7 یا بیشتر هست که باعث می شود رطوبت به درستی از هوای فشرده گرفته نشود.

فرایند درایر تبریدی اگر خیلی ساده بخواهم برایتان توضیح بدهم به این شکل هست که هوا فشرده دارای رطوبت هست درایر تبریدی اگر از نوع با کیفیت باشد و نقطه شبنم 3 درجه داشته باشد، تا دما 3 درجه هوا را سرد می کند و بخار تبدیل به قطرات آب می شود که به صورت اتومات از دستگاه خارج می شود.

 

بهترین برندهای درایر تبریدی در ایران کدامیک است؟

  • برند میکروپور ترکیه
  • برند وایزر چین
  • رند آرنیکا ترکیه

از بین این سه برند، میکروپور ترکیه از همه بهتر است. البته قیمت آن هم از مابقی بیشتر است.

به لحاظ سالها تجربه ای که در زمینه فروش درایر تبریدی داشتم این درایرها را پیشنهاد نمی کنم چرا که گزینه بسیار بهتری برایتان دارم آن هم استفاده از درایر جذبی چرا که از نظر کیفیت و کارایی و چه از نظر قیمت بسیار بهتر از درایر تبریدی هستند.

 

رطوبت گیر کمپرسور باد مدل درایر جذبی

رطوبت گیر کمپرسور باد

درایر جذبی desiccant air dryer نوع دیگری از رطوبت گیرهای کمپرسور هوا هستند که امروز طرفداران بسیاری در بازار دارد و تقریبا جایگزین سایر رطوبت گیر های صنعتی شده است.

چندین سال پیش درایر جذبی همانند سایر درایرها و رطوبت گیرهای کمپرسور باد وارداتی بودند و طبیعتا قیمت بالایی داشتند و از طرفی با مشکل عدم ثبات قیمتی در بازار مواجه بودند.

خوشبختانه امروزه تکنولوژی و دانش فنی ساخت درایر جذبی به ایران آمده و شرکت کمپرسورسازان اقدام به تولید درایر جذبی کرده است که برای اطمینان شما عزیزان درایرهای جذبی به همراه گرانتی واقعی و بی قید و شرط و همچنین خدمات پس از فروش مادام العمر ارائه می شوند.

درایر های جذبی حدود 30 تا 35 برابر قدرت رطوبت گیری بالاتری نسبت به درایر های تبریدی دارند. و این در حالی است که قادر به کار کردن در شرایط آب و هوایی تا 40- درجه سانتی گراد هستند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد درایر های جذبی، طول عمر بالا و هزینه نگهداری بسیار پایین آن ها است.

 

3 مرحله تا هوای فشرده 100% خشک

رطوبت گیر کمپرسور باد

  • مرحله اول: هوای فشرده از کمپرسور به مخزن انتقال می یابد.
  • مرحله دوم: هوای فشرده وارد تله آبگیر می شود.
  • مرحله سوم: سپس وارد درایر جذبی می شود.

 

کلام پایانی:

در این مطلب با همدیگر با انواع رطوبت گیر های کمپرسور باد آشنا شدیم و همچنین متوجه شدیم کدامیک به لحاظ کیفیتی و قیمتی انتخاب بهتری است. اما اگر به هر دلیلی نیاز به راهنمایی و مشاوره صادقانه داشتید می توانید با کارشناسان ما (02146849629 – 09127161850) تماس بگیرید تا با صبر و حوصله بصورت کامل راهنمایی کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *