فرق کمپرسور ابک ایتالیا اصلی و تقلبی را می دانی؟

در این مطلب می خواهم 2 راهکار خیلی ساده به شما آموزش بدهم تا بتوانی کمپرسور ابک ایتالیا اصل را خریداری کنی. در ضمن فیلمی برایتان تهیه کردم که ببینید چه بلایی سر ابک تقلبی فقط در 5 ماه آمده است!!

واقعیت امر اینکه شرایط بازار در حال حاظر اصلا جالب نیست!  فروشنده هایی که فقط به فکر سود خودشان هستند ، اطلاعات اشتباهی که به خریدار می دهند در نهایت از عدم آگاهیتان سوء استفاده می کنند و سرتان کلاه می گذارند.

 

آیا می دانی؟ در حال خرید ابک Abac اصل هستید یا تقلبی!

مطمئن باش هیچ فروشنده ای نیست که بگوید “ دوست عزیز این کمپرسور ابک تقلبی تقدیم شما “

پس فقط یک راه هست و آن راه این است که 2 روشی که به شما آموزش می دهم را خوب به خاطر بسپری تا یک خرید خوب و مطمئنی داشته باشی.

 

 2 روش تشخیص کمپرسور ابک ایتالیایی اصلی و تقلبی:

 

می دونم الان خیلی کنجکاو هستی و دوست داری سریع برم سر اصل مطلب. پس این2 تا روشی که بهتان می گویم را خوب به خاطر بسپرید.

روش اول: به کارگیری عبارتهای “مشابه ابک ایتالیا” و “مونتاژ ابک”

روش دوم: عدم درج “هواساز ابک ایتالیا با ضمانت اصالت” در فاکتور فروش

قبل از هر چیزی یک توضیحی کوتاهی بهتان بدهم اینکه از کشور ایتالیا هیچ کمپرسوری وارد ایران نمی شود. پس داستان کمپرسور ایتالیایی که می گن دقیقا چی هست؟

واحد هواساز یا بلوک سیلندر آن هست که می تواند ایتالیایی اصل باشد یا تقلبی!

خب حالا با من همراه باش تا با توضیحاتی که می دهم بتوانی خیلی ساده متوجه اصل موضوع بشوی.

روش اول تشخیص کمپرسور ابک ایتالیایی تقلبی:

اگر در زمان خرید کمپرسور به محض اینکه فروشنده به شما گفت “مشابه ابک ایتالیا” هست شک نکن که 100% ابک تقلبی می خواهد به شما بفروشد.

و اصلا دیگر مهم نیست چقدر از کمپرسوری که می خواهد به شما بدهد تعریف کند و بگوید کیفیتش دقیقا مثل ابک اصلی هست و گارانتی می کنیم و خدمات پس از فروش دارد…..

چرا؟

چون به هر نحوی فقط قصد فروش آن را به شما دارد زمانی هم که به مشکل برخورد هیچ خبری از گارانتی و خدمات پس از فروش نیست یا اگر هم باشد دوباره داستان از نو شروع می شود و این چرخه ادامه دارد. وقتی هم به خودت می آیی می بینی کلی ضرر مالی هم کردی.

وقتی موضوع “مشابه ابک ایتالیا” را مطرح کردم طبیعتا شرکتی که این ترفند فروش را برای هواساز تقلبی می زد استراترژی فروش شرکتش را تغییر داد!

و اخیرا هم از عبارت “مونتاژ ابک” استفاده می کنند. این عبارت کمتر شک برانگیز است مگرنه ؟

بله همینطور هم هست. ولی اگر کمی هوشمندانه بخواهید بررسی کنید متوجه می شوید که اصلا کشور ایتالیا قطعات هواساز ابک را جدا جدا وارد ایران نمی کند که بعد شرکتی بیاد قطعات هواساز مونتاژ کند! مستقیم بلوک (واحد هواساز ابک) یکجا وارد می شود.

البته این موضوع را هم نمی توان نادیده گرفت وقتی فردی جنس تقلبی تولید می کند، دائما برای فریبکاری در تلاش خواهد بود پس این احتمال وجود دارد که بعد ها از عبارات دیگری استفاده کنند (که البته در صورت مشاهده حتما به این مطلب اضافه خواهد شد)

 

روش دوم تشخیص کمپرسور ابک ایتالیایی تقلبی:

اگر روش اول را انجام دادید اما به دنبال اطمینان خاطر صد در صدی هستید پیشنهاد می کنم حتما از این روش نیز استفاده کنید.

زمان خرید از فروشنده بخواهید که حتما در فاکتور فروش ذکر کنند که “هواساز ابک ایتالیا با ضمانت اصالت” ارائه می گردد. حواستان باشد احتمال دارد در پیش فاکتور ذکر کنند ضمانت اصالت وجود دارد اما زمانی که پای فاکتور فروش به میان بیاید “ضمانت اصالت” را از آن حذف کنند.

کمپرسور ابک ایتالیا

چطور کمپرسور ابک ایتالیایی تقلبی وارد بازار ایران شد؟

در بین 5 برند شناخته شده ایتالیایی: آبک Abac – فیاک Fiac – چینوک Chinook – فینی Fini – ایرمک Airmec

برند ابک ایتالیا پرطرفدارتر و محبوبتر هست و اگر توجه کرده باشید اکثر فروشندگان این برند معرفی می کنند. واقعا هم کیفیت بی نظیری دارد.

نه اینکه کیفیت بقیه برندهایی که گفتم خوب نباشد اتفاقا آنها هم کیفیت خوبی دارند ولی چون ابک بیشتر از سایر برندها وارد ایران میشود قیمت مناسبتری نسبت به سایر برندها دارد.

به همین خاطر واردات آن هر روز بیشتر از پیش می شد تا اینکه 5-6 سال پیش اتفاقی عجیبی در این بازار رقم زده شد.

عده ای به این فکر افتاند که چرا سود بیشتری از این بازار بدست نیاوریم؟

شروع به ساخت هواساز ابک ایتالیا در داخل ایران کردند. از آنجایی که اطلاعی از آلیاژ ها و تکنولوژی ساخت این هواساز نداشتند، صرفا توانستند به لحاظ ظاهری چیزی شبیه هواساز ابک ایتالیا تولید کنند.

در همان تست های اولیه متوجه شدند این هواساز به لحاظ کیفیت و عملکرد ضعف ها غیر قابل انکاری دارد، اما از آنجایی که نمی توانستند از سود فروش هواساز ابک ایتالیایی تقلبی چشم پوشی کنند به سرعت آن را وارد بازار کردند.

بازار سعدی تهران پر شد از این هواساز های تقلبی اما از آنجایی که به لحاظ ظاهری شبیه ابک ایتالیا بود، در وهله اول کسی به تقلبی بودن آن شک نکرد.

اما رفته رفته صدای اعتراض مشتریان بلند شد. آنجا بود که بازار متوجه این کلاه برداری شد.

نکته جالب ماجرا اینجاست که این هواساز تقلبی با افزایش قیمت دلار، پا به پای ابک اصلی گران می شود.

کلام پایانی:

در این مطلب با 2 روش تشخیص کمپرسور پیستونی ابک ایتالیا اصلی و تقلبی آشنا شدیم. اما اگر به هر صورت احساس کردید که برای خرید مطمئن نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان ما (02146849629 – 09127161850) در ارتباط باشید تا با صبر و حوصله راهنمایی هایی کنند و به تمامی سوالاتی که دارید پاسخ بدهند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *