کمپرسور اسکرو 2500 لیتری (2 متر) 15 کیلووات

اگر قصد خرید یک کمپرسور اسکرو ۲۵۰۰ لیتری یا کمپرسور ۲ متر مکعب دارید اطلاعاتی که در ادامه این مطلب نوشته می شود می تواند در انتخاب یک کمپرسور به قیمت و با کیفیت بسیار مفید باشد.

پس بدون اتلاف وقت برویم سر اصل مطلب.

 

بهترین مشخصات کمپرسور اسکرو ۲۵۰۰ لیتری یا ۲ متر چیست:

قبل از هر چیزی باید بدانیم تمام کمپرسور های هوا اسکرو بصورت مونتاژ ساخته می شوند.

یعنی قطعات کمپرسور اسکرو بصورت جداگانه خریداری می شوند و سپس اسمبل (مونتاژ) می شوند. پس چیزی که در وهله اول مهم است این است که بهترین مونتاژ یا انتخاب قطعات باید از چه برند هایی و با چه مشخصاتی باشد.

 

بهترین کانفیگ قطعات برای کمپرسور ۲۵۰۰ لیتری یا ۲ متر مکعب:

ابتدا لیست کانفیگ را بصورت خلاصه و لیست وار می نویسم و در ادامه بصورت صادقانه و کامل دلیل هر کدام را توضیح می دهم.

 

  • ایرند یا هواساز EVO3 برند ROTORCOMP آلمان
  • الکتروموتور ۱۵ کیلووات ۲۰ اسب
  • تابلو برق برند LS کره جنوبی
  • مخزن سپراتور High Volume
  • فن موتور سنگین دمنده
  • رادیاتور ۲۲ کیلووات
  • کنترل پنل Arsin
  • فیلتر های اورجینال

تعداد قطعات به کار رفته در یک کمپرسور اسکرو ۲۵۰۰ لیتری بسیار بیشتر از این لیست است اما به عنوان خریدار دانستن این لیست کفایت می کند. اما چرا؟

چون مهمترین ویژگی این لیست این است که سبب می شود کمپسور داغ نکند چرا که بزرگترین مشکل کمپرسور های اسکرو در داغ شدن آنهاست.

خب سوال اینجاست که چرا انتخاب قطعات بالا سبب می شود کمپرسور خوبی چه به لحاظ کیفیت و چه به لحاظ قیمتی عاید مان شود.

 

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت کمپرسور اسکرو ۲۵۰۰ لیتری:

خیلی مهم است که کانفیگ قطعات کمپرسور اسکرو بگونه ای باشد که هم به لحاظ قیمتی و هم به لحاظ کیفیتی خوب باشد.

خرید کمپرسور اسکرو از یک لحاظ شبیه خرید کامپیوتر می ماند. کانفیگی در اسمبل کردن یک کامپیوتر انتخاب می شود خیلی مهم است چرا که باید بگونه ای باشد که در عین حال که از قدرت و کیفیت عالی برخوردار است به لحاظ قیمتی هم توجیه پذیر باشد.

بطور مثال می توان تمام قطعات کمپرسور اسکرو را به گونه ای انتخاب کرد تماما وارداتی باشد (حتی کابین کمپرسور) اما اتفاقی که رقم می خورد این است که بدون اینکه به کیفیت کمپرسور افزوده شود فقط قیمت تمام شده آن بالا می رود.

 

پس قبل از هر چیزی باید بدانیم وظیفه واقعی کمپرسور اسکرو 2500 لیتری این است که بدون دردسر و مشکلاتی مانند داغ کردن یا تغییر راندمان بتواند یک مخزن هوای فشرده ۲۵۰۰ لیتری را در عرض یک دقیقه پر کند.

با توجه به این موضوع بیا نگاهی به لیستی که بالاتر نوشتم بیاندازیم.

 

چرا انتخاب EVO3 روتورکمپ برای ایرند بهترین گزینه است؟

کمپرسور اسکرو 2 متر مکعب

برندهای زیادی در دنیا ایرند یا هواساز کمپرسور اسکرو را تولید می کنند و برخی از آن ها مانند روتورکمپ نیز وارد ایران می شوند.

بطور کلی ایرند ها یا هواسازی های آلمانی عملکرد و محبوبیت بیشتری در بازار جهانی نسبت به برند های ایتالیایی دارند.

مهمترین برند های آلمانی که وارد می شوند روتورکمپ rotorcomp و ارزن aerzen است. اما از آنجایی که روتورکمپ واردات بسیار بیشتری دارد به لحاظ قیمتی بسیار شفاف است اما ارزن aerzen از آنجایی که خیلی کم وارد می شود قیمت های شفافی ندارند یا به اصطلاح بازاری ها قیمت پرتی دارند.

برند rotorcomp ایرند یا هواساز خودش را با نام های EVO عرضه می کند و مطابق جدول اطلاعاتی که شرکت روتورکمپ ارائه می دهد برای کمپرسور اسکرو ۲۵۰۰ لیتری یا ۲ متر مکعب باید از هواساز EVO3 این شرکت استفاده کرد.

 

الکتروموتور ۱۵ کیلووات یا ۲۰ اسب برای کمپرسور ۲۵۰۰ لیتری:

کمپرسور اسکرو 2 متر مکعب

موضوع بعدی که باید به آن توجه کنیم انتخاب الکتروموتور ۱۵ کیلووات است. قبل از اینکه توضیح بدهم اجازه دهید یک ماجرا جالب که همین چند روز پیش برایمان اتفاق بود را تعریف کنم.

چند روز پیش یک شرکتی از ما استعلام قیمت کمپرسور ۲۵۰۰ لیتری گرفت.

بعد از دو روز که پیگیری کردیم تا ببینیم نتیجه چی شد. گفتند ما از یک شرکت دیگر خریدیم. درباره دلیل انتخاب شان پرسیدیم چرا که می دانستیم به لحاظ کانفیگ کمپرسور و قیمت آن ضمانت می دهیم.

در پاسخ گفتند چون آن شرکت الکتروموتور قوی تری استفاده کرد بود که ۲۰ اسب بخار داشت.

کار به توضیح نکشید اما آنجا متوجه شدیم که بسیاری از افراد تفاوت کیلووات و اسب بخار را نمی دانند.

هر کیلووات معادل 1.34102 اسب بخار است. یعنی زمانی که گفته می شود الکتروموتور ۱۵ کیلووات است به این معنی است که الکتروموتور توانایی تولید ۲۰ اسب بخار را دارد.

بعد از این ماجرا تصمیم گرفتیم در پیش فاکتور های کمپرسور اسکرو معادل کیلووات یعنی اسب بخار هم ذکر کنیم.

از این ماجرا که بگذریم باید بدانیم از بین برند های الکتروموتور موجود در ایران سه موتوژن، کاجیلی، گوانلو از کیفیت خیلی خوبی برخوردار هستند.

البته خود شرکت ما از برند موتوژن و کاجیلی استفاده می کند و تجربه استفاده از گوانلو را نداریم اما با توجه به شنیده ها می توان گفت برند چینی گوانلو نیز از کیفیت خوبی نیز برخوردار است.

 

مطلب پیشنهادی: قیمت روز کمپرسور اسکرو چقدر است

 

چرا استفاده از کنترل پنل PLC آرسین گزینه خوبی است

وظیفه کنترل پنل یا PLC در کمپرسور اسکرو نمایش دادن اطلاعات کمپرسور است و در عین حال این امکان را به ما می دهد که بتوانیم یک سری از تنظیمات کمپرسور مانند افزایش و یا کاهش فشار باری را انجام دهیم.

دقیقا شبیه مانتیور ماشین که به ما توانایی تغییر ترک های موزیک را می دهد. البته با این تفاوت که قرار نیست مانیتور کمپرسور برای ما موزیک یا ویدیو پخش کند.

آرسین یک برند ایرانی است که کنترل پنل یا PLC کمپرسور اسکرو را تولید می کند.

از آنجایی که این قطعه کار بسیار ساده ای را در کمپرسور انجام می دهد اشتباه است که سراغ یک برند خارجی یا وارداتی برویم چرا که بدون اینکه به کیفیت کمپرسور چیزی اضافه کند فقط قیمت تمام شده را بالا می برد و بی دلیل مشتری را متحمل هزینه بیشتری می کند.

 

خلاصه و جمع بندی:

کمپرسور اسکرو به نوعی یک ماشین تولید هوای فشرده مونتاژی است. هنر انتخاب کانفیگ خوب سبب می شود که چه به لحاظ عملکرد و کارایی و چه به لحاظ قیمتی دستگاه ارزش خرید داشته باشد. اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر برای انتخاب کمپرسور ۲۵۰۰ لیتری یا 2.5 متر مکعب داشتید می توانید با کارشناسان کمپرسورسازان تماس بگیرید.

5/5 - (14 امتیاز)
حسین صفوی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *