کمپرسور باد 250 لیتری - کمپرسورسازان

کمپرسور باد 250 لیتری

کمپرسورسازان تولید کننده کمپرسور باد 250 لیتری یا پمپ باد 250 لیتری ABAC ایتالیایی اصل می باشد جهت استعلام قیمت خرید، سفارش و دریافت مشخصات فنی با شماره های 09127161850 – 46849627 (021) تماس حاصل فرمایید.

مشخصات فنی کمپرسور باد 250 لیتری

1.      واحد هواساز ۲۵۰ لیتری ABAC ایتالیا مدل B 2800 – فشار هوادهی ۱۰ بار

2.      توان الکتروموتور 1/5 کیلووات ( 2 hp ) – تکفاز و سه فاز

3.      تابلو برق فقط جهت الکتروموتورهای سه فاز

4.      حجم مخزن ۲۲۰ لیتری از ورق سه میل آهن

5.      رنگ کوره ای ( الکترو استاتیک )

6.      دوازده ماه گارانتی.

نکات مهم جهت انتخاب کمپرسور هوا ۲۵۰ لیتر

1.      واحد هواساز کمپرسور

2.      میزان فشار تولیدی مورد نیاز ( بار )

3.      ظرفیت هوادهی کمپرسور باد یا دبی ( لیتر )

نحوه انتخاب ظرفیت کمپرسور باد 250 لیتری

کمپرسور های هوای فشرده با سیلندر پیستونی برای استفاده طولانی ( دائم کار ) مناسب نیستند ، اگر دستگاه ها و ماشین آلات شما نیاز به مصرف هوای فشرده به صورت مداوم و ۲۴ ساعته دارد بهترین نوع انتخاب کمپرسور اسکرو می باشد . در هنگام انتخاب کمپرسور باد ، ظرفیت دستگاه بایستی بیشتر از میزان مصرف هوای فشرده مورد نیاز  ماشین آلات شما باشد.

به عنوان مثال اگر مجموع دستگاه های شما به هوای فشرده ۲۵۰ لیتر نیاز دارد انتخاب پمپ باد ظرفیت ۲۵۰ لیتر پیشنهاد نمی شود بلکه بایستی ظرفیت کمپرسور هوا را بیشتر در نظر بگیرید.

به این دلیل که کمپرسور شما در این شرایط باید دائما روشن بماند که باعث می شود استهلاک قطعات کمپرسور بالا برود و طول عمر کمپرسور باد شما کاهش یابد.
برای انتخاب ظرفیت مناسب کمپرسور هوا بهتر هست در ابتدا میزان مصرف تمامی دستگاه ها را به روش تجربی و یا از کاتالوگ مربوطه محاسبه کنید . و در نهایت جمع مقادیر بدست آمده را تقسیم بر عدد ۰٫۶ کنید .

پمپ باد 250 لیتری

پمپ باد ۲۵۰ لیتری پس از فشرده سازی هوا ، داخل مخزن ذخیره هوا می شود که از طریق شلنگ یا لوله هایی که به دستگاه های مصرف ، از جمله جک های پنوماتیک ، پیستوله های رنگ یا اپراتور های بادی منتقل می شود.

 

کاربرد کمپرسور باد 250 لیتری و موارد استفاده آن

کمپرسور هوا کاربرد فراوانی در کارگاههای صنعتی و غیر صنعتی دارد . برای مصارف غیر صنعتی از جمله باد کردن تایر، تشک بادی، توپ و …. از پمپ باد کوچک استفاده می شود ، در کارگاههای صنعتی مختلفی برای به کار انداختن ابزارآلات بادی، جک های پنوماتیکی، پیستوله های رنگ و … نیز استفاده می شود ، کمپرسور هوا صنعتی از ظرفیت ۲۵۰ لیتر به بالا شروع می شود.

• کاربرد های صنعتی ظرفیت پایین
• کاربرد های تعمیراتی
• راه اندازی پمپ ها و ادوات سبک
• سیستم های پنوماتیکی

قیمت کمپرسور باد 250 لیتری - کمپرسورسازان

بهترین مارک کمپرسور هوا ۲۵۰ لیتری چیست

بهترین مارک کمپرسور باد یا پمپ باد ۲۵۰ لیتری ABACاصل ایتالیا می باشد. که در اینجا به برخی از ویژگی های این مارک ( برند ) از کمپرسور باد اشاره می کنیم

1.      صدای نرم و پایین

2.      کمترین لرزش در حین کار

3.      قیمت مناسب

4.      مصرف انرژی کم

5.      تولید هوا فشرده با کیفیت بالا

6.      دسترسی آسان به قطعات یدکی موجود در بازار

7.      خدمات پس از فروش گسترده

قیمت کمپرسور باد ۲۵۰ لیتری

یکی از مهمترین مواردی که در زمان تصمیم گیری و خرید کمپرسور با آن روبه رو هستیم قیمت کمپرسور باد هست. در این قسمت به بررسی 3 عامل مهم و تاثیر گذار در قیمت کمپرسور باد 250 لیتری می پردازیم.

پمپ باد 250 لیتری - کمپرسورسازان

1- الکتروموتور کمپرسور 250 لیتری

برند و کیفیت الکتروموتور به کار گرفته شده در پمپ باد یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت کمپرسور پیستونی هست.

از معروفترین مارک الکتروموتور می توان به الکتروژن و موتوژن ( تبریز ) اشاره کرد که این الکتروموتورها از با کیفیت ترین برندهای ایرانی محسوب می شوند.

اگر الکتروموتور متفرقه و نامرغوب برای دستگاه کمپرسور شما استفاده شود باعث می شود خیلی زود الکتروموتور بسوزد و عملا دستگاه پمپ باد شما از کار بیافتد.

بعضی از شرکت ها برای پایین آوردن قیمت فروش کمپرسور پیستونی از الکتروموتور نامرغوب استفاده می کنند که برای کاهش هزینه تولید از آلومینیوم به جای مس در سیم پیچ موتور آن استفاده می کنند.

که استفاده از آلومینیوم برای سیم پیچ باعث می شود که الکتروموتور بر اثر کارکرد مداوم خیلی سریع داغ کند و بسوزد.

هواساز ABAC ایتالیا - کمپرسورسازان

2- واحد هواساز کمپرسور 250 لیتری

مهمترین قسمت یک کمپرسور باد پیستونی واحد هواساز آن هست که لقب قلب تپنده دستگاه را به خود اختصاص داده است.

واحد هواساز وظیفه فشرده سازی هوا را بعهده دارد و کیفیت بلوک سیلندر ( هواساز ) عامل اصلی و تعیین کننده قیمت کمپرسور باد 250 لیتری را دارد.

پیشنهاد کمپرسورسازان به شما این هست که اگر نوع کارتان مهم و حساس هست به طوری که حتی نمی توانید شاهد از کار افتادن خط تولیدتان برای چند ساعت یا یک روز شوید حتما از واحد هواساز باکیفیت و مرغوب استفاده کنید.

کمپرسورسازان به شما پیشنهاد بلوک سیلندر ABAC ایتالیا را می دهد چرا که این هواساز در عین حالی که بسیار پر قدرت هست ، کم صداترین واحد هواساز محسوب می شود.

بلوک سیلندر نصب شده بر روی پمپ باد 250 لیتری در هواساز آبک از مدل B2800 کمپانی ABAC علاوه بر صدای پایین و عمر بالا، به دلیل فراوانی قطعات جانبی در بازار از محبوبیت خاصی برخوردار است. فشار تولید شده توسط تمامی واحدهای هواساز نصب شده بر روی کمپرسور باد 250 لیتری بین 6 تا 8 بار می باشد.

و شما می توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید و دچار مشکلاتی مانند روغن ریزی و شکستگی شاتون و پیستونی و میل لنگ نمی شود.

واحد هواساز ABAC ایتالیا نسبت به بلوک سیلندرهای چینی قیمت بیشتری دارد ولی اگر کار شما به گونه ای نیست که به طور مداوم به هوای فشرده نیاز داشته باشید و در کوتاه مدت قصد استفاده از دستگاه را دارید و یا از کار افتادن دستگاه و متوقف شدن کارتان تا تعمیر کمپرسور هوا ، لطمه اقتصادی به شما نمی زند کمپرسور چینی می تواند انتخاب اقتصادی تری برای شما باشد.

3- مخزن کمپرسور 250 لیتری

ضخامت ورق بکار رفته در ساخت مخزن کمپرسور و نوع جوشکاری مخزن از مهمترین عوامل در قیمت تمام شده و حمل فشار باری مورد نیاز میباشد . استفاده از ضخامت نا مناسب ( ضخامت کمتر از حد استاندارد ) در ساخت مخزن علاوه بر خطرات احتمالی ، عمر مفید مخزن را بدلیل تحت فشار بودن بشدت پایین خواهد آورد .

10 نکته مهم برای افزایش طول عمر و کارکرد بهتر کمپرسور باد 250 لیتری

1.      مطالعه دفترچه راهنمای کمپرسور

2.      کنترل سطح روغن کمپرسور به صورت روزانه

3.      چک کردن شیر تخلیه روغن و آب و اطمینان از عملکرد صحیح آنها

4.      بازرسی و تنظیف فیلتر هوا

5.      تعویض المنت فیلتر روغن کمپرسور باد

6.      توجه به صدا های غیر عادی کمپرسور

7.      چک کردن نشتی های خط انتقال هوای فشرده

8.      کنترل دمای کمپرسور

9.      نظافت کمپرسور

10.   تهیه قطعات یدکی مصرفی قبل از خرابی کمپرسور

فروش کمپرسور باد 250 لیتری دوسیلندر

کمپرسور باد یا پمپ باد 250 لیتری ، دستگاهی است که وظیفه فشرده سازی هوا را دارد که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

یکی از اجزای کمپرسور باد ، واحد واساز است که از مهمترین قسمت های این دستگاه محسوب می شود چرا که هوا محیط را مکش کرده و عملیات فشرده سازی را انجام می دهد.

و با هدایت کردن هوای فشرده به داخل مخزن ذخیره باد یا مخزن کمپرسور ، باعث افزایش فشار در مخزن می شود. در نهایت هوای فشرده تولید شده در مخزن پمپ باد از طریق شیر خروجی به ماشین آلات و ابزارهای مصرف کننده هوای فشرده منتقل می شود.

کمپرسور باد پیستونی نمونه ای از کمپرسورهای جابه جایی مثبت است که با کاهش حجم و ارتباطی که بین حجم و فشار وجود دارد موجب افزایش فشار می شود.

کمپرسور باد یا پمپ باد چیست؟

وقتی فشار هوا در مخزن پمپ باد به مقدار استاندارد و تعریف شده ای رسید از طریق خطوط انتقال هوای فشرده به دستگاه ها و ماشین آلات مصرف کننده می رسد.

به طور کلی ابزارآلات بادی به هوای فشرده با فشار 6 الی 8 BAR نیاز دارند. که کمپرسور هوا پیستونی مناسب ترین انتخاب هستند چرا که فشار کاری نرمال آنها 6 الی 8 بار می باشد.

کمپرسور باد یا پمپ باد در ظرفیت های مختلفی تولید می شوند که واحد هواساز بر حسب میزان دبی یا باددهی که دارد تعیین کننده میزان ظرفیت کمپرسور باد میباشد.

کمپرسور بنا به حجم مخزنی که دارد طریقه حمل مختلفی دارد برای مثال کمپرسور کوچک به راحتی قابل حمل می باشد، در سایز های متوسط مخزن کمپرسور دارای چرخ برای حمل و در سایز های بزرگ دارای قلاب برای جابه جایی با جرثقیل می باشد.

نیروی محرکه در کمپرسور باد

کمپرسور باد از نظر نیروی محرکه به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

1- کمپرسور باد برقی

کمپرسور باد برقی دارای الکتروموتور است که با اتصال کمپرسور به منبع برق الکتروموتور روشن شده و با به گردش در آمدن تسمه ای که به واحد هواساز وصل هست باعث چرخش هواساز شده که در نهایت هوای فشرده تولید می شود.

2- کمپرسور هوا غیر برقی

در بعضی مناطق که دسترسی به نیروی برق وجود ندارد باید از کمپرسور هوا استفاده شود که با سوخت فسیلی کار می کند. مانند کمپرسور دیزلی یا بنزینی .

البته نوع دیگری از پمپ باد وجود دارد که با باطری شارژ می شوند که به آنها کمپرسور شارژی کمپرسور پرتابل گفته می شود که این مدل از دستگاه ها ، کمپرسور قابل حمل محسوب می شود.

سیستم روانکاوری در کمپرسور باد

1- کمپرسور باد اویل فری ( Oil-Free )

2- کمپرسور اویل اینجکت ( oil-injected)

1- کمپرسور بدون روغن ، کمپرسور اویل فری یا کمپرسور سایلنت

این مدل پمپ باد بیشتر در محیط های آزمایشگاهی و درمانی ، پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. کمپرسور اویل فری بدون صدا هستند و هیچگونه صدایی در زمان کار کردن تولید نمی کنند.

2- کمپرسور روغن کاری شده یا اویل اینجکت

این مدل از پمپ بادها بیشتر کاربردهای عمومی دارد و در کارگاه ها و کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از کمپرسورها طول عمر بیشتری نسبت به کمپرسورهای بدون روغن دارند.

بهترین روش انتخاب سایز و ظرفیت کمپرسور باد یا پمپ باد

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در زمان خرید کمپرسور اتفاق می افتد ، عدم انتخاب صحیح سایز و ظرفیت کمپرسور هست که متاسفانه در بیشتر مواقع دیده شده است که اگر ماشین آلات و ابزارهای بادی شما به هوای فشرده 250 لیتر بر دقیقه نیاز دارد یک پمپ باد با ظرفیت 250 لیتر انتخاب و خریداری شده است.

که این کار اشتباه است چرا که کمپرسور باد پیستونی توانایی کارکرد مداوم ندارد و اگر برای مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده کنید  به سرعت مستهلک و خراب می شود.

توجه به این نکته الزامی است که حتما باید تایم کافی برای استراحت کمپرسور در نظر بگیرید تا عمر دستگاه بیشتر شود .

بهترین و آسانترین روش برای تعیین ظرفیت و سایز دقیق کمپرسور این هست که شما در ابتدا بایستی میزان مصرف تمام ماشین آلات و ابزارآلات بادی که دارید با هم جمع کنید و عدد محاسبه شده را تقسیم بر 6/0 کنید که در نهایت این عدد بدست آمده می شود ظرفیت کمپرسور پیستونی که شما به آن احتیاج دارید.

در اینجا برای روشن شدن بهتر مطلب یک مثال می زنیم ، فرض کنید شما یک کارگاه کوچکی دارید که میزان مصرف تمام ابزارها و ماشین آلاتی که دارید را با هم جمع کردید و عدد 150 لیتر در دقیقه بدست آمد حالا باید این 150 را بر عدد 6/0 که گفته بودیم تقسیم کنید که در نهایت عدد 250 بدست می آید که بیانگر این موضوع هست که شما به کمپرسور پیستونی با ظرفیت 250 لیتر بر دقیقه نیاز دارید.

با این فرمول ساده خودتان به راحتی می توانید سایز مناسب کمپرسور باد که قصد خرید دارید را محاسبه کنید و دیگر دچار اشتباه نمی شوید که سایز پمپ باد خریداری شده کمتر یا بیشتر از ظرفیت واقعی مورد نیازتان باشد.

چه سایز مخزنی برای کمپرسور باد مناسب می باشد؟

طبق استاندارد موجود در انتخاب کمپرسور باد می توان حجم مخزن باد را برابر با ظرفیت کمپرسور باد در نظر گرفت و در صورت کوچک تر شدن مخزن، تعداد دفعات روشن و خاموش شدن کمپرسور بیشتر می شود. هر الکتروموتور بنابر قدرتی که دارد حد مجازی برای روشن خاموش شدن در هر ساعت دارد که این حد نشان دهنده این است که کمپرسور باد نباید بیش از آن در هر ساعت استارت بخورد.

کمپرسور باد 250 لیتری تا چند بار فشار تولید می کند؟

کمپرسور باد یا پمپ باد 250 لیتری دارای یک واحد هواساز می باشد که روی مخزن 250 لیتری یا کوچکتر نصب می گردد و توانایی تولید فشار بین 6 تا 8 بار را دارا می باشد.

ویژگی الکتروموتور پمپ باد 250 لیتری

الکتروموتور یا دینام کمپرسور باد 250 لیتری شرکت کمپرسورسازان دارای قدرت 1.5 کیلو وات یا 2 اسب بخار با سرعت 2800 RPM و هچنین دارای برچسب انرژی می باشد. الکتروموتور کمپرسور 250 لیتری به وسیله یک ریل استاندارد بر روی مخزن نصب می گردد تا تعویض و تنظیم تسمه به سهولت انجام پذیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.